Украина, 49089, г. Днепр, ул. Суворова 35
Сварочное оборудование

+38(056)767-15-77

+38(067)561-32-24

Интернет-магазин - сварочное оборудование и комплектующие
 Статьи / Хорошi перспективи для роботiв у машинобудiвнiй галузi

Як стверджують спеціалісти компанії "Самміт", з переходом на Європейські стандарти в Україні очікується значна модернізація виробництва із застосуванням роботизованих систем.

Роботи у машинобудiвнiй галузi

Хорошi перспективи для роботiв у машинобудiвнiй галузi

Хорошi перспективи для роботiв у машинобудiвнiй галузiЗ розвитком технологій і стабілізацією економіки автоматизація стає дуже важливим аспектом виробництва. Проте автоматизація машинобудівної галузі не така проста, як видається на перший погляд.

Причин такої складності багато. Перш за все – велика трудомісткість виробництва. Окрім цього, на більшості підприємств багато працівників зайнято ручною роботою.

Тут виготовляють широкий асортимент продукції і процес виробництва складається з таких різноманітних етапів, як лиття, кування, зварювання, термообробка, механічна обробка, гартування, нанесення покриттів, неруйнівний контроль, складання, випробування тощо. І кожен із цих та багатьох інших, не згаданих тут технологічних процесів здійснюється по різному залежно від використаних матеріалів, форми, розмірів і серійності деталей, вимог до точності, експлуатаційних властивостей тощо. У машинобудуванні масове виробництво становить лише 12%, а разом із великосерійним – усього 29%, а частка серійного й індивідуального виробництв – 71%.

Це суттєво ускладнює вирішення проблем автоматизації, оскільки при дрібносерійному виробництві потрібна гнучка система автоматичного керування технологічними процесами, зі здатністю до швидкої перебудови.

Спеціалісти рекомендують як найбільш доцільну та перспективну двоієрархічну систему управління, коли безпосередньо кожним технологічним процесом керується мала ЕОМ, а всім виробництвом з урахуванням одержуваної від них інформації керують уже звичайні ЕОМ.

Проте значна частина етапів виробництва у машинобудівній галузі не піддається автоматизації. Як уже зазначалось, великий обсяг робіт тут виконують вручну і надзвичайно складно автоматизувати навіть найпростіші дії робітників. Те, що зрозуміло людині і не потребує додаткового роз’яснення, цілком не зрозуміло для машин. Їй потрібно прописати у програмі навіть банальні і звичні для людини дії – звідки взяти деталь, як її взяти, на яку висоту підняти, як швидко переміщати.

Найкраще функції людини біля верстатів виконують роботи (зрозуміло, що для них усі дії також прописують у програмі). З розвитком техніки такі роботи вміють виконувати дедалі більше завдань і щоразу частіше стають необхідними у виробництві, особливо у машинобудівній галузі.

Нині впровадження роботів у виробництво є дуже перспективним. Спеціалісти стверджують що найближчим часом галузь робототехніки буде стрімко розвиватись. Ці висновки зроблені судячи з відвідуваності минулорічних осінніх виставок. ««FANUC» зазнав значного відновлення в період з 2009 по 2013 рік і перспектива також виглядає дуже сприятливо, - розповідає Майкл Сіссо, генеральний директор матеріалообробного відділу «FANUC Robotics».

Спеціалісти прогнозують, що більше використовуватимуть роботів у харчовій та фармацевтичної промисловості. Проте нині 70% усіх виготовлених роботів призначенні для зварювання та обробки металу. Експерти одностайні в тому, що головною сферою застосування для роботів надалі будуть машинобудівна галузь і металургія.

Офіційним інтегратором "FANUC Robotics" в Україні являється компанія "САММІТ", що знаходиться в місті Дніпропетровськ.

Компанія "САММІТ" також є уповноваженим офіційним представником компаній KEMPPI та ABICOR BINZEL.

Як стверджують спеціалісти компанії "Самміт", з переходом на Європейські стандарти в Україні очікується значна модернізація виробництва із застосуванням роботизованих систем.